سفارش تبلیغ
صبا

وبلاگ سیاسی فرهنگی پاتک

مجوز ساخت 4 فیلم بدون خواندن فیلم نامه

رئیس سازمان سینمایی عنوان کرد که شورای پروانه ساخت مجوز ساخت چهار فیلم اخیر حوزه هنری را بدون خواندن فیلمنامه صادر کرده است.

 

خبرگزاری فارس: مجوز ساخت 4فیلم اخیر حوزه هنری بدون خواندن فیلمنامه صادر شده است

به گزارش خبرنگار اعزامی به کرمان جواد شمقدری رئیس سازمان سینمایی در حاشیه برگزاری سومین نشست تخصصی باز تعریف سینمای دفاع مقدس در جمع خبرنگاران به سؤالات آنان پاسخ داد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره صدور پروانه ساخت برای فیلم های حوزه هنری و اینکه شنیده می‌شود این پروانه‌های ساخت را شخصا صادر کرده‌اید، گفت: یعنی اگر چند فیلم به تولیدات امسال اضافه شود به نظر شما بد است؟ همه چیز طبق قانون بوده است.

وی در پاسخ به سؤال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا این چهار فیلم حوزه هنری مسیر تعریف شده پروانه ساخت را از اتحادیه تهیه‌کنندگان به شورای پروانه ساخت طی کرده‌اند یا خیر، گفت: راجع به اتحادیه تهیه‌کنندگان فکر می‌کنم دوستان بد متوجه شده باشند. اتحادیه در واقع یک نوع یار کمکی بود که از نظر و مباحث امنیت شغلی ابعادی از ظرفیت هنری که می‌خواهد کار در آن انجام شود و حتی سرمایه‌گذاری نظر دهد اما وقتی حوزه هنری می‌گوید من خودم در این سه حوزه صاحب‌نظرم و این نظر‌ها را قبول ندارم گفتند خیلی خوب حالا که این طور است با مسئولیت خودتان این کار را انجام دهید.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به این سوال که این گفته شما به منزله این است که حوزه هنری خود پروانه ساخت را صادر کرده است، گفت: خیر ما پروانه ساخت را صادر کردیم.

جواد شمقدری در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود شورای پروانه ساخت این چهار فیلم‌نامه را نخوانده است آیا این صحت دارد؟ گفت: بله فیلم نامه‌ها را نخوانده اند. اصلا دوستان قرار شد در جزئیات وارد نشوند چون حوزه هنری کار کارشناسی اولیه آنها را حاضر نشد قبول کند لذا برای قسمت بعد هم وارد نشده است. حال طبق قانون عمل شده آنها پروانه ساخت گرفتند و مسئولیت هم بر عهده آنها است یعنی فیلم نهایی در آید اگر این فیلم در ابعاد مختلف مشکل داشته باشد خود حوزه هنری باید پاسخگو باشد.